23 marca, 2021

Dotarło do mnie… co ja robię

Stowarzyszenie
“Dobrze Być Razem”
z siedzibą w Domu Pomocy Społecznej

W poprzednim wpisie [ZOBACZ WPIS] podzieliłam się z Wami moim kolejnym małym marzeniem jakim było… pomaganie innym! Już przy tworzeniu całej akcji towarzyszyły mi ogromne emocje. Nie zdajecie sobie sprawy ile to dla mnie znaczy… moja fotografia w końcu naprawdę pomaga!!! A teraz, odbieram podziękowania, słyszę “mieszkańcy pytają kim Pani jest”… że chcieliby poznać… moje serce, pęka.

Szczerze Wam przyznam, że będąc tam na miejscu, poznając osobiście Panią dyrektor, rozmawiając… dopiero docierało do mnie co tak naprawdę się wydarzyło. Już od rozpoczęcia tej akcji trochę nie umiałam się w niej emocjonalnie odnaleźć. Z jednej strony powinnam być z siebie dumna. Z drugiej strony czułam smutek i żal… że tylko tyle mogę pomóc, że to i tak mało. Zrozumiałam, że nie umiem się z tego cieszyć jak z sukcesu, jak z jakiegoś osiągnięcia, ponieważ to co zrobiłam… było czystą potrzebą uczynienia dobra. Ja czuję, że to po prostu naturalny odruch… tak samo naturalny jak w sytuacji, gdy komuś coś upadnie, to podniosę – pomogę. To jest na równi.

Ja w imieniu swoim, jak i Pań ze Stowarzyszenia “Dobrze Być Razem” – po prostu dziękuję !

To ogromny zaszczyt, że obserwują mnie ludzie o tak cudownych sercach, również chcących nieść pomoc. Przeszalenie dziękuję, że doceniacie tę akcję, także pod względem samej fotografii – kartki z fotografiami z projektu “Rzeczy”.

dla tych, którzy pierwszy raz słyszą o akcji “Kartka od Babci”

Kartki to fotografie pochodzące z projektu “Rzeczy”, które są dokumentacją przedmiotów codziennego użytku po mojej zmarłej Babci. Powstanie tego cyklu traktuję jako kolejny etap godzenia się z utratą Najbliższej mi osoby. Po Jej odejściu, nagromadzona we mnie troska o Nią, Jej życie i chęć opieki nad Nią – zaczęły o sobie coraz bardziej dawać znać. W mijanych na ulicach staruszkach za każdym razem widziałam Moją Najdroższą… Zaczynało mi się robić coraz ciężej z myślą, że nie mogę o Nią już zadbać. Realizując projekt “Rzeczy” poczułam, że pełnię ulgi i spełnienia poczuję dopiero, gdy właśnie powstałe fotografie “faktycznie pomogą”… tym razem już innym : )

Akcja cały czas trwa!

Choć ilość kartek jest ograniczona, ogromnie zachęcam do wsparcia ??
Zbieramy na rzecz osób starszych, chorych somatycznie i niepełnosprawnych… Akcja niesie czyste dobro ♥️

będę wdzięczna !

KOMENTARZE